بودن درکنار افرادی شاد و مثبت واقعاً زیبا نیست؟

کلینیک مایو در دهه شصت بر روی تعدادی بیمار تحقیقاتی انجام داد. این بیماران 30 سال مورد بررسی و تحقیق قرار گرفتند تا مشخص شود آیا داشتن رویکردی مثبت به زندگی تغییری ایجاد می کند یا خیر.

یافته ‌های این تحقیق بسیار جالب توجه هستند. کسانیکه بالاترین میزان خوش‌ بینی را دارند، تا 20 درصد احتمال زنده‌ ماندنشان بالاتر بوده است. اگر بخواهیم صادقانه قضاوت کنیم، به ‌جز میزان کالری که روزانه مصرف می شود، عوامل کمی هستند که با گذشت زمان چنین نتایجی در بر خواهند داشت. افراد خوشبین، شادتر هستند و کمتر دچار افسردگی می شوند. داشتن نگرش منفی می تواند؛ با کاهش واکنش ایمنی بدن، بیماری های قلبی و سرطان در ارتباط باشد.

راهکارهائی که در ادامه مقاله ارائه می شود، به شما کمک می کند تا خوشبینی را وارد زندگیتان کنید :

قدرشناسی را تمرین کنید

هر روز صبح؛ روزتان را با یک تشکر ویژه از خداوند برای همه نعمت هائی که در زندگی به شما داده شده، شروع کنید. قدرشناسی حس امید و شادکامی را وارد زندگیتان می کند.

این یک مشکل نیست، یک چالش است

به سختی های زندگی دوباره فکر کنید و آنها را به شکل چالش هائی ببینید که باید از پس آن برآئید. وقتی با خوشبینی به زندگی نگاه کنید، هر مانعی را می توانید پشت سر بگذارید.

با افراد مثبت ‌اندیش نشست و برخاست کنید

همه آدمها تحت تاثیر اطرافیانشان هستند. خوشبینی پدیده ای مسری است. درست مثل منفی ‌بافی. پس در انتخاب اطرافیانتان بیشتر دقت کنید.

شب ها دعای سپاسگزاری بخوانید

وقتی می خواهید بخوابید به همه آن چیزهائی که شادتان می کند، فکر کنید. حتی برای اتفاقات کوچکی که آن روز برایتان رخ داده شکرگزار خداوند و افرادی باشید که مسبب آن بوده اند.

تحقیقات زیادی نشان می دهد که افراد خوشبین بیشتر با ویزیت دکتر، رژیم‌ های پزشکی، رژیم‌ غذائی و ورزش سازگار می شوند. افراد خوش بین در صورت نیاز، آزمایشات جسمی و واکسیناسیون خود را به‌ موقع انجام می دهند.

خوش ‌بین بودن یعنی به فرصت هائی که هر روز ممکن است در خود داشته باشید؛ امید داشته باشید.

اما چطور می توانید اینطور باشید؟

دوستانی خوش بین و مثبت‌ اندیش پیدا کنید؛ آنهائی که همیشه نیمه پُر لیوان را می بینند. دوستانتان را ستون نگرش مثبت خود قرار دهید. درمورد ایجاد احساسات مثبت در رابطه با همسرتان گفتگو کنید. وقتی زندگی را شادتر ببینید، بدنتان هم سالم تر خواهد بود.

منبع

 

/ 1 نظر / 6 بازدید
زینب

واقعا زیباگفتی[دست][دست] تو اوج مشکلات وقتی نگاهمون را عوض کنیم خیلی راحت تر با مشکلات روبه رو میشیم.